ARA

Stepin Faydaları

29 Mayıs 2009 Cuma 18:08
Bacak ve kalçalardaki fazla yağların atılması için ideal bir spor olan step, aynı zamanda selülitlerinizden de kurtulmanız için de uygun bir spordur.
S

Stepin Vücudumuzu Faydaları

Yüksek kalori tüketmenizi sağlayacak olan step çalışmaları psikolojik olarak ta rahatlamanızı ve gevşemenizi temin edecek günlük hayatın getirdiği stres yükünden kurtulmanızı sağlayacaktır.
    Belirli saatlerde süren çalışma oldukça hareketli geçer ve müzik eşliğinde bu zaman su gibi akarken siz de ortalama yediyüz kalori yakarsınız. Step kalp ve sinir sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur ve estetik bir vücut kazanılmasına yardımcı olur.

     Bundan birkaç yıl önce step, tıp dünyasında oldukça tartışma yaratmıştı; bu egzersiz şeklinin kişinin kalbine zarar verdiği iddia ediliyordu. Yine de kimse bu sporun yaygınlaşmasını ve kabul edilmesini engelleyemedi. Çünkü herşeyden önce, gelişmiş toplumların çoktan baş tacı ettiği bir spordu step. Eğitmenlerin (bilinçli ve altyapısı güçlü eğitmenlerin) ortak görüşü, yanlız step ve aerobiğin değil, tüm spor dalları nın \'doğru\' bir şekilde uygulanması ve uygulatılması gerektiği. Üstelik hem step\'in hem de aerobiğin yürümek kadar zararsız ve normal egzersiz türleri olduğunu vurguluyorlar. Melih Çatalyürek\'in derslerinden de gördüğümüz kadarıyla, step, adı üzerinde tempolu adımlardan oluşan bir egzersiz türü. Öyle sıçramalar, hoplamalar yok. Ancak, adımlar müzik eşliğinde ister istemez dansa bürünüyor. Evet bazıları pes edip devrildi; bazılarıda pet şişelerle periyodik olarak duş aldı. Ama herkes halinden memnundu ve kimse kalp krizi geçirmedi. Eğitmenler amaçlarının, insanların içindeki enerjiyi olabilecek en sağlıklı şekilde dışarı çıkarmalarını ve zindelik kazanmalarını sağlamak olduğunu belirtiyorlar. Tabii bunu animasyon tarzında, mizik eşliğinde eylenceli bir tarzda yapmaları da bu egzersizleri daha cazip kılıyor.

-sayfala-
Bu haber 23368 kez okundu

Benzer Haberler

Bu habere yorum ekleyin

Anketimize Katılın

Oy ver
Toplam 30 oylama
ÜYE GİRİŞİ
veya