ARA

Karın Eritme ve Karın Kası Yapmak için Diyet

18 Ağustos 2009 Salı 17:27
Abs Diet For Women kitabına göre baklava dilimli karın kaslarına sahip olmak için metabolizmayı güçlendirmek , protein ağırlıklı beslenmek ve karın merkezli egzerizler yapmak gerekiyor
K

Abs Diet For Women\'a göre Karın Kası yapmak  ve harika bir karına sahip olmak için yapmanız gerekenler şunlar:

1.
Günde 6 öğün şeklinde beslenin.

Enerjinizi dengelemek yani aldığınız ve yaktığınız kalori çok önemlidir.Günde 3 öğün beslenerek enerjiyi dengelyemezsiniz.Bu yüzden öğün sayınızı 3 ana 3 ara öğün olmak üzere 6 ya çıkartın ve porsiyonlarınızı küçülterek 2 -3 saatte bir yiyin.

2. Güç Kaynağınız Olacak 12 Besini uygun miktarlarda alın
Proteinin karın kası yapmadaki önemini unutmayın  (Güzel Karın Kasları İçin Protein yazısını okumanızı tavsiye ederiz. ) ve aşağıdaki 12 güç kaynağı besinini tavsiye edildiği biçimde alın.
 
Bu besinler protein, lif ve yağ oluşumunu engelleyen gıdalar içerdiğinden sağlıklı ve formda vücut için çok etkilidir.

Ana öğünlerinizde bu 12 güç kaynağından 2 yada 3 tanesini , ara öğünlerinizde de en azından bir tanesinin bulunmasına özen gösterin.

1. Zeytinyağı

2. Buğday Ekmeği ve Mısır Gevreği

3. Hindi ve Beyaz Etler

4. Yumurta

5. Süt Ürünleri

6. Yulaflı Besinler

7. Fıstık Ezmesi

8. Baklagiller

9. Badem ve Kabuklu Yemişler
-sayfala-
10. Ispanak ve Yeşil Sebzeler

11. Çilek ve Böğürtlenler

12. Ekstra Protein Tozu


3. Düzenli Aralıklarla Smothie İçin
Kahvaltıda veya egzersiz sonrası yada ara öğünlerde içebileceğiniz smothie süt,yağsız yoğurt, protein tozu, buz ve diğer güç kaynağı besinlerden oluşabilir.Tatlandırmak için fıstık ezmesi sulu meyveler veya tatlandırlmış whey( peynir suyu tozu) kullanbilirsiniz.

4. Kalori Hesaplamayı Bırakın
Daha önce saydığımız 12 güç kaynağı ve buna eşdeğer besinleri sağlıklı, tatmin edici aynı zamanda da enerji verici olduklarından kalori hesaplamanıza çok gerek kalmayacaktır.Ancak ekmek ve fıstık ezmesi gibi kalorisi yüksek olanlarda limitli davranmalısınız.1 öğününüz toplamda bir tabak çapında olmalıdır.Kendinizi her yemek grubundan 1-2 porsiyon alarak sınırlandırmalısınız.

5. Ne İçip Ne İçmemeniz Gerektiğini Öğrenin

Alkol  vücuttaki yağ yakını sağlayan ve kas yapımını sğlayan hormonların oluşumunu engeller, alınan besinlerdeki yağın vücutta daha fazla depolanmasına yol açar çünkü %36 oranında daha az kalori yakmanıza neden olur.Alkol tok  hissetirmez ve açlık hissini de gidermez.
Su ise tatmin olmayı sağlar çünkü  vücudumuzda  açlık olarak
nitelendirdiğimiz hisler aslında susuzluğumuzdan kaynaklanır.Vücudumuzdaki dışkılardan toksinlerden kurtulmamamızı sağlayan su mineralleri kaslara ulaştırarak metabolizmanın düzenli çalışmasını sağlar.Günde en az 8 bardak su içmenin yararı çoktur.
Çok su içemiyorsanız yağsız süt, yeşil çay veya soda da işe yarar.

6. Haftada Sadece Bir Öğün İçin Kaçamak Yapabilirsiniz.

Haftanın bir öğününde canınızın çektiği herhengibir şeyi yemekte özgürsünüz.Yarım bir pizza, bir kit kat yada canınızın çektği herhangi bir şey. Tekrar programınıza dönmek üzere sadece 1 öğün bu beş kuralı unutabilirsiniz.

-sayfala-

Bu haber 29522 kez okundu

Benzer Haberler

Bu habere yorum ekleyin

Anketimize Katılın

Oy ver
Toplam 30 oylama
ÜYE GİRİŞİ
veya