ARA

Geniş Basenler Nasıl Küçülür

29 Temmuz 2009 Çarşamba 13:11
Bir çok kadın gibi siz de zayıflamanıza rağmen basenlerinizdeki yağ birikimlerindne kurtulamıyor musunuz? Geniş basenleri küçültmek için neler yapılabilir?
G


Kıyafet alırken çok sinir bozucudur geniş basenler..Alt beden ve üst beden arasında belirgin fark olduğu için kıyafetin alt bedeni uygun olmasına rağmen üst bedeni  üzerinize büyük gelir.

Yaratılış olarak leğen kemiği geniştir basenlerinden şikayetçi olan kadınların.Aslında basenleri geniş olan kadınlar armut tipi vücut yapısına sahiptir ve kalp hastalıklarına yakalanma riski konusunda elma tipi vücut yapısında olanlara göre çok daha şanslıdırlar.Çünkü bel çevresi geniş olması elma tipi vücut yapısına sahip kadınlar için kap hastalığı için adeta davetiyedir.Bel çevresindeki yağlanma kalbi ve yakın organları dha çok yorar ve etkiler.Bu açıdan bakıldığında aslında armut tipi vücuda sahip olan geniş kalçalı geniş basenli kadınlar daha şanslıdırlar.Ama fiziki görünüm açısından her iki vücut tipi de kişiyi rahatsız edebilir.

Geniş basenler diyetle rejimle kolay kolay daralmazlar çünkü her insanın belirli bir kemik yapısı vardır.Ne kadar kilo verilirse verilsin basenlere şeklini veren leğen kemiği daralmaz.Ancak şunu söyleyebiliriz. Çok kilolu ve basen çevresinde çok fazla yağ depolanmış birikmiş olan bir kadının basenleri kilo verdıkçe tabiki daralacaktır.Çünkü basen çevresindeki yağ tabakası kilo verdikçe eriyip yok olcaktır.

Basenleri geniş olan kadınlar kendi kendilerime kolay bir şekilde bölgesel olarak kilo veremedikleri için o yüzden bu bütün vücutlarında kilo vermeye ve bedenlerindeki yağsız kas miktarını artırmaya yarayacak bir egzersiz programını uygulmalıdırlar.

Egzersiz ve diyet yapmanıza rağmen geniş basenlerinizden kurtulamıyorsanız uzmanlara başvurarak bölgesel zayıflama yöntemlerini bir seçenek olarak düşünübelirsiniz.Ancak Bölgesel zayıflama yöntemlerinden bazıları cerrahidir bu yüzden iyi düşünüp doğru karar veremelisiniz.

Basenler Küçültmeye Yarayan Egzersizler Nelerdir?


Haftada 3 veya 5 kere 30-45 dakika boyunca aerobik egzersizleri yaparak çalışın. Ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok kalori yakacaksınız, o yüzden egzersiz zamanınızı uzatmak için yürüyün, koşmayın.
-sayfala-
Bisiklet sürmek ve buz pateni yapmak, kalori yakmanın ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmenin diğer yollarıdır.

Bacak indirip kaldırma gibi yer egzersizleri, kasları güçlendirmede (yağsız kas) ve vücut yağlarını azaltmada tek başına etkili değildir.

Üst ve alt vücudunuzu sıkılaştırmak için çömelme ya da hamle gibi egzersizler yapın.


Basen Eritme Hareketleri Egzersiz Videosu

Basen Eritme Haraketlerini Görmek için Tıklayın


-sayfala-

Bu haber 33044 kez okundu

Benzer Haberler

Bu habere yorum ekleyin

Anketimize Katılın

Oy ver
Toplam 30 oylama
ÜYE GİRİŞİ
veya