ARA

Basen Eritmek İçin Ne Yapmalı?

23 Eylül 2009 Çarşamba 17:59
Basenleri inceltmek için herşeyden önce yeterli ve dengeli beslenmek gerekir.Aç kalarak kilo verilmez, ancak kilo alınır.Basenlerinizden kurtulmak için aç kalmayı denemeyin bile!
B

İyi bir beslenme ve diyet programının haricinde egzersiz yaparak da basenlerdeki fazlalıkları eritmek mümkündür.Kalçadaki ve bacaklardaki kasları güçlendirmeye yönelik egzersizler ile basen bölgesindeki yağların yakımı hızlandırılabilir.

Özellikle direnç egzersizleri ile basen ve bacak bölgesindeki yağlardan kurtulabiliriz.Bunun ağırlık çalışması yapılabilir.Ağırık çalışmaları yaparak kasların genişlemesi çok kolay olmayan bir durum olduğundan ağırlık çalışmaktan korkmayın çünkü bayanların genetik özelliklerinden dolayı kaslanıp kötü görünüme sahip olmaları  o kadar hızlı gelişen bir süreç değildir.Kaslarınızın güçlü olması egzersiz yapmanız için size enerji vercek dolayısıyla yağ yakımınızı hızlandıracaktır.

Basen Eritmek İçin Yapılması Gerekenleri Özetleyecek Olursak:

1.Aç kalma rejimi uygulamayın.Asla kendinizi aç bırakmayın.

2.Yağlı yiyeceklerden abur cuburdan uzak duracak şekilde dengeli beslenmeye çalışın.

3.Psikolojik olarak kendinizi başaracağınıza inandırın.

4.
Egzersizi bir yaşam biçimi olarak benimseyin ve özellikle düzenli olarak direnç egzersizleri yapın.

5.
Basenlerinizi inceltmeyi başardığınızda uyguladıklarınızı terk etmeyin ve hayat boyu bunları kural haline getirerek uygulayın.Çünkü dikkat etmezseniz genetik yatkınlığınızdan dolayı aynı sorunlarla karşılaşırsınız.


-sayfala-

Bu haber 52144 kez okundu

Benzer Haberler

Bu habere yorum ekleyin

Anketimize Katılın

Oy ver
Toplam 30 oylama
ÜYE GİRİŞİ
veya