ARA

Neştersiz estetikte en yeni yöntemler!

10 Mart 2009 Salı 16:52
İşte karşınızda Türkiye ve dünyada en çok uygulanan en yeni ve en acısız estetik operasyonlar…
N

Ağrı ve acıdan korktuğunuz için estetikten kaçıyorsanız, bu yeni yöntemlerle mutlaka tanışmalısınız…

İşte karşınızda Türkiye ve dünyada en çok uygulanan en yeni ve en acısız estetik operasyonlar…

Thermage (Radyo Frekans) Terapi
Hollywood aleminin "küçük sırrı" olarak kabul edilen "Thermage" İçin; neştersiz yüz germe yöntemlerinde bir devrim yarattı deniyor. Yöntemi, cilt altı dokusunun, zarar verilmeden radyo frekans dalgalarıyla ısıtılması olarak özetleyebiliriz. Thermage; Termalipo, Tripolar, Elos ve Accent gibi neştersiz yöntemlerle aynı sonucu veriyor.

Ancak, kolajen gelişiminin 3 ayda başlayıp 6–7 ayda tamamlanması bir dezavantaj. Yavaş gelen sonuçların, sabırsız hastaları ilk zamanlarda memnun etmeyeceği kesin... Sabredenlerin ise sonuca belli bir süre sonra kavuşacakları da aşikar. Radyo frekans sistemlerini uygun doz ve programlar halinde uygulamak; bazı durumlarda farklı yöntemlerle desteklemek etkiyi de arttırıyor.

Thermage ağırlıklı olarak yanak, çene ve boyun bölgesinde uygulanıyor.

Mavi ışık terapisi
Bu yöntem cildi yakmadan ani ısı etkisiyle yanmış gibi hissettirerek hücrelerde uyarıya sebep oluyor. Böylece iyileşme mekanizması harekete geçiyor ve ciltte yenilenme başlıyor. Kontrollü bir teknoloji olduğundan emniyetle kullanıldığı söyleniyor. Cildin her türlü sorununa katkıda bulunur. Uzmanların sonuçlarından en çok memnun olduğu yöntemlerden biri.

CACI Face Up

CACI yöntemi için, mikrodermabrazyon yöntemlerinin en yenisi diyebiliriz. Bu cihazla düşük frekanslı bir elektrik akı ciltte protein sentezi sağlanıyor. 30\'larmın sonunu ve 40\'lı yaşlarının başını yaşayan kadınlara uygulanabiliyor Özellikle güneş lekesi, cilt lekeleri ve matlık problemleri için oldukça uygun bir yöntem. Bir miktar el hareketlerinin yardımıyla da ciltte dirilik elde ediliyor. Uzun süren seanslar sonucunda gergin ve toparlanmış bir doku elde ediliyor.
-sayfala-
Smartlipo
NdYAG cinsi cihaz ile yağ dokusu eritilmeye çalışılıyor; bazı doktorlar erimiş yağı liposuction yoluyla oradan alınıyor. Bazıları da erimiş yağı kendiliğinden temizlenmek üzere orada bırakılıyor. Kısacası; bir "liposuction" tekniği. Cilt altı dokusunun alttan lazer ve ultrason ile ısınmasıyla cildi sıkılaştırma etkisi en büyük avantajı. Küçük bölgelerde, özellikle gıdı tedavisinde tercih edilmeli.

MLS yöntemi
Yağları yontarak şekillendirme anlamına geliyor. Vücutta biriken ve şekil bozukluklarına yol açan yağ dokusunu şekillendirmeyi, dolayısıyla selülitleri azaltıp ve yok etmeyi amaçlıyor.

Cryolift

Estetik operasyon ihtiyacını geciktiren formül olarak 2 yıl önce Fransa\'da çıktı. "Cryolift" tedavisi, cildin elastik ve kolajen lif sayısını artırılmasına yönelik enjeksiyonsuz bir yöntem. Dr. İsmail Ağar\'ın da uyguladığı bu antiageing tedavisinde cilde yönelik uygulamalarda etkili antioksidan, vitamin kokteylleri ve cilt gençleştirici ilaçlar 1 İle -7 derece arasında farklı ısılarda cilde uygulanıyor. Özellikle cilt yaşlanmasının yüzdeki belirgin etki alanı olan gözaltı torbaları ve kırışıklıklar için 8 seans öneriliyor.

Arctic Peel(Soyma işlemi)

Cilt soyma tekniklerinin en son teknoloji ürünü "Arctic Peel" ile uygulama sonrası sosyal hayata hemen dönülebiliyor. Yöntem; cildi mikron kalınlıkta kontrollü bir şekilde soyarak, sadece ölü hücre tabakasını bir kerede kaldırıyor.

Bu yönteme "Arctic Peel" adı veriliyor çünkü cilt aynen Antarktika\'nın beyazı gibi beyazlıyor. Soyma işleminin üstüne hemen nemlendirici sürülünce cilt tekrar eski rengini alıyor. Ertesi sabah yüzünüzü yıkarken bu tabaka soyularak altından yumuşacık, matlığı ve kiri giderilmiş genç bir cilt ortaya çıkıyor. Bu şekilde ince kırışıklıkların ve güneş lekelerinin azalmasına yardımcı oluyor ve gözenekler daralıyor.
-sayfala-
Endolift

Son zamanlarda estetik gündeminde sık sık karşımıza çıkan ve ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak birçok kadının yüzünü güldüren tekniklere bir yenisi eklendi: Endolift! Bu en yeni; "asma tekniği". Endolift\'i 40 yaş ve üzeri, cildi çok fazla sarkmamış herkes uygulatabiliyor. Eski asma tekniklerine göre yer çekimine karşı gelen Endolift, sarkan dokunun küçük bir delikten girerek yukarı çekilmesi ve sağlam bir yere dikilerek sabitlenmesiyle yapılıyor. Yani yüz germede dikişle yapılan asma tekniği, deri kesilmeden uygulanıyor. Lokal anesteziyle uygulanan yöntem; kaş ya da boyun kenarı gibi tek bir bölgeye yapılacaksa sadece oraya lokal anestezi yapılıyor. Ortalama iki yıl etkili olduğu söyleniyor.

Endolift, vücutta kullanılan yöntemleriyle meme, iç bacak ve popoda da uygulanabiliyor.

Dermolift

Bugüne kadar Türkiye\'de sadece derinin üst tabakasının sıkılaştırılma şekliyle uygulanan Dermolift, yenilendi. Yeni anti-aging tabanlı yapılan tedavide artık derinin orta tabakasında işlem yapılıyor.

Dermolift, özellikle form kaybına karşı kas fiberlerinin daha esnek ve güçlü bir şekilde oluşumuna yardımcı oluyor. Yaşın ilerlemesiyle birlikte sağlıklı kas tonusunun devamlılığını sağlayan kimyasal ajanların seviyesi azalır. Dermolift\'de uygulanan kombinasyonlar bu salanımı arttırarak kas tonusunun da artmasına yardımcı oluyor.

30 yaşından itibaren uygulanabilen yöntemi, bilinen mezolift uygulamalarından ayıran en önemli özellik İse; dermişte derin olarak işlem yapılabilmesi.

Bu yöntem derinin bütün katmanlarında etkili olduğundan sadece plastik cerrahlar tarafından yapılabiliyor.

AWT (Akustik Şok Dalgası)
Uzun yıllardır "Akustik Şok Dalgası" tedavisi olarak adlandırılan tedavi şekliyle böbrek taşları başarıyla kırılmaktaydı. Artık bu mekanizma yağ dokusunda da etkili. Yöntem yüzeysel ve derin uygulamalar şeklinde, dert problemlerinde ve selülit gibi yağ dokusu problemlerinde kullanılıyor. Selülitin yoğun olduğu bölgelerde, kalçalar, bacaklar, karın ve kollarda uygulanabiliyor. Gebelik sırasında oluşan çatlakların görünümünün de azaltılmasına yardımcı oluyor. Kuvvetli ama hızlı ve minik darbeler şeklinde olan tedavi şekli yaklaşık 10 ile 60 dakika sürüyor.
-sayfala-
Türkiye\'de henüz uygulanmayan 5 yeni yöntem
En yeni antioksidan sırrı: Mor mısır

Mor mısırın içeriğinde etkili bir antioksidan bulunuyor. Kırışıklıkları azaltıp cilde gençlik aşılıyor. Diğer yöntemlere nazaran etkisi biraz daha uzun vadede görülse de en azından bitkisel olması dikkat çekici. Türkiye\'de henüz satışına başlanmasa da, Amerika\'da Solgar\'dan \'South American Purple Corn\' adıyla temin etmek mümkün.

Amino asitlerle yaşlanmaya karşı gelin!

L-Glutamine, doğadan gelen en etkili amino asitlerden biri. Ancak stres ve yorgunluk yüzünden vücudumuz, ihtiyacımız olan amino asitleri tutamıyor bile. Aynı zamanda kasları geliştirip vücudun daha da sağlıklı olmasını sağlayan L-Glutamine sayesinde cildinizi de doğal bir yolla gençleştirebilirsiniz. Bunun için; Türkiye pazarına yeni giren Dr. Perricone ürünlerinden biri olan ancak satışı ülkemizde yapılmayan "Dr. Perricone\'s L-Glutatnıne Powder With Blueberry&Probiotics" kullanılabilecek en iddialı ürünlerden biri.

Akupunktur da yüzü kaldırabilir
Akupunkturla uygulanan yüz kaldırma yöntemi Acu-Lift; çok daha doğal, sağlıklı ve genç bir görünümü için yardımcı oluyor. Acu-Lift ihtiyaca göre hem yüzde hem de vücutta uygulanabiliyor.

Evde kırışıklıkları silin!

Yeni nesil neştersiz anti-aging uygulamalarından biri olan Tua Viso, günümüzde uygulanan "en iyi ameliyatsız yüz kaldırma yöntemi" olarak sayılıyor. Telefondan daha küçük boyutları sayesinde 5 ila 30 dakika boyunca yüzünüze masajınızı yapıp yüz kaslarınızın zamanla geliştiğini ve kırışıklıkların azaldığını görebilirsiniz.

Gözaltı morluklarını yok edin!

Amerika\'da estetik cerrahlar tarafından uygulanan yeni nesil Restylane yöntemi sayesinde gözaltı morluklarından kurtulunabiliyor. Göz kenarlarına ve elmacık kemiğinin üst kısmına şırınga edilerek restylane dolumu yapılıyor. Böylece yorgun ve siyah halkalı bir görünümden de kurtulunabiliyor.


 

-sayfala-
Bu haber 1397 kez okundu

Benzer Haberler

Bu habere yorum ekleyin

Anketimize Katılın

Oy ver
Toplam 30 oylama
ÜYE GİRİŞİ
veya